Club Class

Registered Pilots 39 pilots

NameP2Home ClubComp #GliderHandicapEngine
Neil McLaughlinLasham, UK02Mini-Nimbus104.4
Aleksandar DiklicZrenjanin30DG-10097.5
Miroslaw IzydorczakWarszawaLIBELLE STD H 201 B96.6
Tom ArscottLasham Gliding Society768LS 7 WL105.6
Ferenc TamasSzeged Aero Club (DAC-1930)1ALS 3/15104.4
Rafal SiankowskiRadomskiAASZD-48 Jantar std. 399.9
Sergey SerovUsmanAMStd. Cirrus98.6
Arturas PilvinisTelsiuAPSZD-55 Promyk103.4
Stanislaw BielaNowy TargBSSZD 55-1103.4
Arkadiusz BajuraCzestochowaCCMini-Nimbus c104.4
 MuratiMalevDDJanus C (FG)103.7
Gerrard DaleLasham and Omarama Gliding ClubE2ASW-24("A") WL105.6
Lumir MotykaFrydlantEMLS-1f100.1
Arkadiusz DownarEMiPegase C101 a100.6
Alexey KucherovShevlinoEWASW 20107.1
Wojciech IzdebskiGdanskG1DG 101G99.1
Lubomir MotlKyjovG2LS-1f100.1
Frane FranicVitarHR1Jantar STD 399.9
Dani ZaninovicSplitHR3ASW-24("A") WL105.6
Boris ZorzLesceIPFStd. Cirrus WL99.3
Ivan NovakMlada BoleslavIXLS 4102.1
Tim MilnerWolds gliding ClubLS5LS-3  /15m104.4
Agata KaszczukWrocławMRLS-1f100.1
Andrzej SzczerbaLeszcznskiMZSZD-48 Jantar std. 299.9
Juraj SidorAK HolicNMStd. Cirrus98.6
Joanna BiedermannAeroclub NadwislanskiOGLS-4102.1
Slavomir ml PiskatySlovackyAeroklub KUNOVICEPIFStd. Cirrus98.6
Jaroslav TomanaZbraslaviceRTPegase 101.BC-W101.6
Marek SawczukAeroklub WarszawskiSBASW-20F107.1
Uwe WahligSegelfluggruppe Bensheim e.V.SNlLS-3 /15 M WL105.0
Marek HerbrederSzcecinTKSZD-55 Promyk103.4
Oliver SvenCape Gliding ClubUYStd. Cirrus99.3
Konrad JaczkowskiCzęstochowskiVEDiscus b WL105.5
Marius RachwalZiemi ZamojskiejVISZD-48 Jantar std. 399.9
Marek BialyRadomW2SZD-48 Jantar std. 399.9
Kamil WojcikWroclawekWWLS-4102.1
Adam WoolleyKingaroyXIIStd. Cirrus98.6
Nico Le RouxCape Gliding ClubYILibelle H20196.6
Jerzy MikolajczykAZM PlockYLLS-4102.1

Combi Class

Registered Pilots 27 pilots

NameP2Home ClubComp #GliderEngine
Michele WolffOmarama Gliding Club4Arcus M
Jerzey KolasinskiAeroklub Poznanski/KKGT56JS1-CTJ 18 EVO
Pawel FrackowiakAeroklub Poznanski77LAK 17B FES  /18m
Andrzej SmielkiewiczLesznoA2ASG-29E  /18m
Botond SzabadfiMALEV AeroclubABArcus T
Jan PaepkeSFC Riesa-CanitzAKILAK 17 AT 18m
Gintas ZubeLT/KLAIPEDAARASG-29  /18m
Zdislaw BednarczukBielsko-BialaB52JS1-18 m EVO
Leszek StaryszakWarsawBGASG29E
Klaus KalmbachFSV Tuebingen e.V.CTJS3-18 m
Jan DivokAeroklub SNVDJDiscus 2T  /18m
Tomasz DulLSV DinslakenDTiASG-29E  /18m
Danes GrulaMedlankyDXASG 29E 18m
Adam CzeladzkiAeroklub Warszawski KKGTGOLJS1-CTJ 18 m
Arkadiusz StefańczykAeroklub KieleckiHEASG-29E  /18m
Tomasz ChudomentPodhalanskiJS3JS3
Thomas BonsackLSV Oldenburg Bad Zwischenahn e.vKTASG-29E  /18m
Lukas BenediktTrnavaLBVentus 3F - 18m
Laurens GoudriaanCape Gliding ClubLOASG 32 MI
Vytautas RasimaviciusPociunaiLRiJS1A-18
Luka ZnidarsicAK PostojnaLZVentus 3F - 18m
Herbert PirkerFAS-WienMDASG 29E 18m
Conrad HartterFSV TübingenOTJS1-C 21
Norbert ScarlatRomanian AirclubV9Arcus M
Vitaliy BorovikNovosibirskVBNimbus-4M
Michael SickertYAArcus T
Petr KrejcirikHraniceZFJS MD Single

15 M Class

Registered Pilots 38 pilots

NameP2Home ClubComp #GliderEngine
Petr CarterLasham95LS-8 15 m
Zoltan HamarVario SE5AVentus 2xa 15m
Dana NovakovaMlada BoleslavAULS-8
Filip BojanowskiØSFAXDiscus 2a
Ondrej BordovskyKrnovAXiVENTUS 2AX
Jiri KusbachHolesovBKKB 15E-FES
Piotr JaryszAeroklub KoninskiBBLs-6
Simon BrownLashamBiLS-8 15 m
Poul Kim LarsenMidtsjallands SvaveflyveklubD2Discus 2a
Dariusz CzechStalowowolskiDCLAK 19 15m
Maros DivokSNVDIDiscus 2b
Jan KeherPrievidzaDRDiscus CS
Dimitry TimoshenkoShevlinoDTDiscus 2a
Aldo CERNEZZIACAO VareseDWDG-600M 15m WL
Hana TreslovaRanaEULS 8a
Pavel LouzeckyPribyslavFXLS-8
Guido Dalla Rosa PratiParmaGGLS-8 15 m
Lukasz BlaszczykOstrowIDiscus 2a
Istvan RetiAlfoldi RepülőklubIRVentus 2a  /15m
Slavomir ValeckoHraniceIYBDiscus CS
Miloslav CinkLetkovJBLS-8b
Slavomir PiskatySlovackyAeroklub KUNOVICEKALDiscus CS
Judyta CzyżBielsko BialskiLOTLS-8 15 m
Luca UrbaniACCVV RietiLRDiscus 2a
Joris VainiusVilniusM7ASG 29
Oldrich BartonikLuhačoviceN1KKB 15
Oliver SpringerLuftsportverein Oldenburg-Bad Zwischenahn e.V.OSASG 29 Es
SZYMON RAWECKILesznoPOLDuo Discus XL
Radek KrejcirikLKHN HraniceQZASG 29E 15m 525kg
Lukasz GrabowskiAeroklub WloclawskiRPSZD-56-2 Diana-2
Iakov ShrageNeboshevlinoTCLS 8T
Jana TreslovaRanaVTVentus bT15m
Dawid PretoriusCape Gliding ClubVZLS-8
Jana VeprekovaDvur KraloveW8LS 8
Marius PluscauskasVilnius aeroclubXYVentus 2 ax
Jacek FlisZiemi Zamojskiej / KKGTYDiscus 2a
Alex PopRomanian AirclubYBDiscus 2a  /15m
Pavel TrojanChrudimZSDuo Discus T (700kg)